Neler Tescil Edilebilir? Marka Tescil Belgesi, Marka Tescil, Marka Tescili, istanbul, istanbul Marka Tescili, Marka Tescil, Marka Tescili, Marka Tescil Belgesi, Marka Tescili Belgesi, İstanbul
 
Marka Tescil Belgesi  
ANASAYFA KURUMSAL BİYOGRAFİ LİNKLER SİTE HARİTASI SSS REFERANSLAR BİZE ULAŞIN
marka tescil belgesi
 
Ad/Firma
Telefon
E-mail
Konu
Açıklama
 
 

  Marka Tescil Belgesi: Anasayfa / Marka Tescil Bilmek İstedikleriniz / Neler Tescil Edilebilir?

Neler Tescil Edilebilir?

Kategori: Marka Tescil Bilmek İstedikleriniz
Ticarette herkesçe kullanılan, bir meslek, bir sanat, bir ticaret grubuna ait olan isimler, işaretler kullanılamaz. Eğer kullanılırsa ayırt edici özellikleri kalmamış demektir, bu da marka olarak tescil edilemez. Ayrıca tescili istenen mallar için cins, kalite, vasıf, miktar, değer belirten isimler de kabul görmez, tescili yapılmaz.

Halkı yanıltabilecek isimler veya, coğrafi kaynaklar veya ürününü doğal yapısıyla ilgili unsurlar marka ismi olarak kullanılamaz. Hizmetin özellikleri ile ilgili veya nitelikleri ilgili isimler verilemez. Dini semboller veya değerlerle ilgili isimler kabul edilmez. Genel ahlaka ve kamu düzenine aykırı isimlerle başvuru yapılması mümkün değildir.

Ayrıca marka olarak tescil ettirilemeyecek işaretler çizimle ifade edilemeyen nitelikte olan ve baskı olarak görüntülenemeyen unsurlar başvurularda kabul edilmez. Ambalajlara baskı olarak basılamayan amblemler, sadece renkten veya tek bir harften oluşan logolar, yerli ürünleri yabancı gibi göstermeye çalışan isimler ve logolar marka olarak tescil edilemez. Bunların yanı sıra kamu kuruluş isimleri, tescilli olan ürün isimleri zaten başvurularda kabul edilmez. Beşten fazla kelimeden oluşan isimler, milli işaretler, ülke bayrakları, sanat eserleri gibi unsurlarda marka olarak tescil edilmemektedir.

Tescil başvurusu yapılan her marka tescil belgesi alamayabilir. Tescil süreci içinde araştırma, değerlendirme ve yayın gibi süreçlerden oluşur ve bu sürelerde ince araştırmalarla benzerlikler araştırılır ve sonuca varılır. Firmalar marka tescili için müracaat etmeden önce kendileri bir ön araştırma yapmalıdır. Marka olarak karar verdikleri isimle ilgili benzerlik gösteren bir isim yok  ise başvuru gerçekleştirmeleri gerekir. Eğer marka Türk Patent Enstitüsü tarafından reddedilirse red gerekçesi incelenir ve marka vekili firmalardan bilgi istenebilir. Eğer haklı sebepler varsa itiraz edilir.

Türk Patent Enstitüsü’nün kriterlerine uyacak, diğer markalarla ayıt edici nitelikleri bulunan markalar tescil edilebilir. Marka tescil başvuruları titizlikle incelenir ve markalar tescil edilir veya reddedilir. Böylece pazardaki firmaların zarar görmesi engellenmiş olur. Şirketlerin hakları korunur. Haksız rekabetin önüne geçilmiş olur.
 
Marka Tescil, Marka Tescili İçerik: Danışmanlık, Danışmanlık Ofisi, Danışmanlık Hizmetleri, Danışman, İzmirde Marka Tescili Danışmanlık Şirketi, Firması, Danışmanlık, Güvenlik ve Hukuk Hizmetleri Marka Tescil Belgesi, İzmir Bornova Marka Tescili Danışmanlık Şirketi, Firması, Çankaya İzmir Marka Tescili Danışmanlık Şirketi, Firması, İzmir Bayraklı Marka Tescili Danışmanlık Şirketi, Firması, İzmir Merkezde Marka Tescili Danışmanlık Şirketi, Firması, Danışmanlık Hizmetleri Marka Tescil Belgesi, Bayraklı İzmir Marka Tescili Danışmanlık Şirketi, Firması, Bornovadaki Marka Tescili Danışmanlık Şirketi, Firması,
 
Marka Tescil İstanbul - İstanbul Marka Tescili
Marka Tescili
Marka Tescil Başvuru
Marka Tescil Belgesi
Marka Tescil Bilmek İstedikleriniz
Marka Tescil Analizler
Marka Tescil Belgesi İşlemleri
Marka Tescil

marka tescil

 
 
marka tescili marka tescil
       
  MARKA TESCİLİ YAZILAR DİĞER DANIŞMANLIK HİZMETLERİ Marka Tescil Referanslarımız
 
Marka Tescil Araştırma
Marka Tescil Maliyeti
Marka Tescil Başvuru Formu
Marka Tescil Gerekli Evraklar
Türk Patent Enstitüsü
Marka Tescil Belgesi
Marka Tescil Ofisi
Marka Tescil İşlemleri
Marka Tescil Sorgulama
Marka Tescili
ISO 9001:2008 Kalite Belgesi
ISO 22000:2005 Belgesi
ISO 14001:2004 Belgesi
OHSAS 18001:2007 Belgesi
ISO 27001:2005 Bilgi Güvenliği Belgesi
İş Sağlığı ve Güvenliği Hizmetleri
Barkod Belgesi Danışmanlık
Kalite Yönetim Sistemleri Eğitimleri
Sanayi Sicil Belgesi
Garanti Belgesi
marka tescil İstanbul marka tescil
  marka tescili marka tescil belgesi
       
2008 Copyright© | Akre Group® Danışmanlık Eğitim Marka İş Sağlığı ve Güvenliği Çevre Yönetimi ve Gözetim Hizmetleri Tel: 0536 696 15 91 | 0216 533 86 87 Facebook'ta Takip Et   

İso Belgelendirme İso Belgesi Helal Belgesi Kosher Belgesi GMP Belgesi Kapasite Raporu CE Belgesi